Endokrinologija i dijabetologija

Struma

Ana

Molim da mi objasnite nalaz:
1. Antitjela štitnjače negativna
2. KKS 15,0, Li 17,6, Mo 2,6, Gr 79,8, E 4,28, Hb 139, Ht 0,405, MCV 95, MCH 32,5, MCHC 343, Tr 284, SE 5.
Leukogram Eo 1, Seg 78, Limf. 16, Mo 5.
3. UZV štitnjače: Štitnjača blago ihomogena, izoehogena do blago hipoehogena. D.r. 25x16x63 mm, L.r. 22x17x60mm. Mjestimice nejasne hipoehogene mrlje obostrano.
4. Citološki nalaz punktata štitnjače pod UZV (lijevo i desno - hipoehogene mrlje): Desno: nešto periferne krvi, osrednje nakupna tireocita, prilično krpica koloida.
Lijevo: nešto periferne krvi, nakupina tireocita i krpica koloida.

Često imam povišene temperature ( do 38°C) za koje mislim da su povezane sa fizičkim naporom i ponekad stresom. U fazama povišene temperature ponekad su i povišeni leukociti (do 13), ali nema drugih zankova infekcije.
Interesira me da li je temperatura povezana sa nalazom štitnjače.
Hvala!

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Teško da bi ovi skokovi temeperqature imali veze s funkcijom štitnjače, iako niste naveli nalaz hormona. Očito treba uciniti još pretaga da bi se otkrio uzrok.