Endokrinologija i dijabetologija

trazim savet

Suzana

Poslednje analize krvi pokazuju da je nivo FT4 23,4 a TSH 0.013.
Oba reznja su uvecana i sa nehomogenim strukturama.
Ne reagujem na terapiju favistanom
Da li postoji mogucnost da je u pitanju poremecaj hipofize.
Unapred zahvalna na odgovoru
Suza

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

U određenim bolestima koje se manifestiraju hipertireozom terapija favistanom ne pomaže nego je potrebno kirurško liječenj (toksični adenom) ali da li je to kod vas slučaj nije moguće odgovoriti prije nego se učini daljnja obrada prvenstveno UZV štitnjače (uz eventualno punkciju) a možda i druge pretrage (scintigrafija)