Endokrinologija i dijabetologija

žlijezda?

SANELA

Poštovani!

Kao prvo željela bih Vas pozdraviti i zahvaliti se na vašim, nama dragocjenim, odgovorima. Moj problem je sljedeći: iznenada mi se, u predjelu potiljka, pojavila potkožna izraslina veličine zrna graška. Na dodir je bolna, i dio glave na kome se nalazi kao da zateže i da je "pod temperaturom". Izraslina je nepomična. Do sada nisam imala sličnih problema. Javljam Vam se iz Sarajeva i molila bih Vas da mi objasnite o čemu se radi, ili da me savjetujete kome da se obratim.
Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru!
Srdačan pozdrav!

Dr sc Ivana Pavlić Renar

Teško je reći o čemu se radi bez pregleda. Može biti upaljen folikul (ležište) dlačice na koži, upaljena lojna žlijeza i sl. Najbolje se javiti svom liječniku da pogleda i vidi treba li to kirurški obraditi.