Kardiologija

ekg abnormalnosti

goran04

Lijepi pozdrav,

molim Vaše cijenjeno mišljenje na slijedeće rezultate EKG-a:

sinus rhytm
left atrial abnormality
abnormal left axis deviation
S1, S2, S3 pattern
left anterior fascicular block
incomplete right bundle branch block
rvh with repolarization abnormality

Imam 32g, bio na ergometriji, sve ok, izvrsna kondicija, nikakvi drugi problemi
sa zdravljem, moram još na UZV srca,

hvala

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

To što citirate je kompjutersko očitanje EKG-a. To ne vrijedi ništa. EKG mora očitati liječnik, najbolje kardiolog. Najvjerojatnije se radi o običnom inkompletnom bloku desne grane, koji ništa ne znači, ali da bismo bili sigurni, morao bih vidjeti EKG i druge nalaze.

majusa

Poštovani,
Molila bih vas za mišljenje za sljedeće nalaze.

Imam 24 godine, te sam zbog povremenog preskakanja srca, najčešće na večer, obavila kardiološki pregled.

Nakon obavljenih pregleda:
EKG: sinus ritam oko 87/min, el os semihorizontalna, PQ 0,12 s QTC 0,44 sec, STT promjene
Uredan šum disanja, tonovi jasni, edema nema, tlak uredan, lab nalazi u granicama
Ehokardiologija: Kaviteti primjerenih dimenzija. Uredna sistoličko dijastolička funkcija lijeve klijetke. Uredan protok kroz valvule.
Ergometrija: NYHA i FAI ne postoji IFKK 100% TKR negativan, RR 150/80, 86 pulsa

Dijagnoza je: SYNDROMA CERVICOCEPHALE, ST post Wiplash ingury
Mišljenje: Kardiološki nalazi uredni i nije sa naše strane potrebna terapija Provoditi redovito fizikalnu terapiju.

S obzirom da imam i dalje preskakanja, zanima me da li promjene koje su pokazane na EKG-u ukazuju ipak na neke probleme?
U nekoliko navrata, najprije poslje saob. nesreće (ekg nalaz: s.r.fr 100min, intermed, el.os, PQ o,20s, T val uredan) te prilikom prvog pregleda kod kardiologa kada je nalaz EKG-a bio :sinus ritam oko 97/min, el os semihorizontalna, PQ 0,12 s QTC 0,44 sec, STT promjene, aneterolateralno, rečeno mi je da EKG nije sasvim uredu.

Preskakanja uvijek osjećam u mirovanju, i često ovise o položaju ležanja/sjedenja, jače su izražena kada osjećam veću napetost u leđima nakon npr dugotrajnog sjedenja ( 8-10 h dnevno rada za komp.) Drugih tegoba nemam.

Unaprijed hvala, lp

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Trebali biste učiniti nalaz Holtera EKG-a (24 sata), na temelju toga se može dati preporuka.