Kardiologija

hipertenzija

KNEZEVIC

Postovani,
Molim savjet. Suprug uzima VALSACOR tablete za poviseni krvni tlak - srcani mu je bio oko 100
citavo vrijeme (oko 2 godine) nije imao problema i tlak je bio u normali, medjutim imao je
svrbez po rukama i listovima -nogama. Lijecnik opce prakse mu je preporucio mast kao
da se radi o dermatoloskom problemu, ali ja kao laik i citajuci nuspojave, tvrdim da je
to reakcija na lijek.

Ovih dana (saada vec 5-i dan, unatoc uzimanju tableta dnevno i redovito tlak mu se povecao
srcan 100 ili 110 i /160 ( star je 66 godina).pred par dana je bio na kontroli kod internista
koji je dao nalaz da je u redu i sposoban za operaciju ( ide na operaciju mrene)
molim hitno savjet i preporuku koji lijek bi bio najbolji, da se izbjegne reakcija na isti.

Da li je moguce da je doslo do zasicenja tijela i da treba mijenjati lijek
Hvl i lp
K

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Može se promijeniti lijek, reakcija koju opisujete zaista može biti posljedica uzimanje trenutne terapije. Ne mogu ordinirati terapiju internetom. Za to se ipak mora otići liječniku na pregled.