Kardiologija

Kombinacija lijekova

jasmina_14

Poštovani,
zanima me slijedeće:da li je dozvoljena kombinacija lijekova:Amlodil (1 uvečer), Dilatrend (2x1/2), Lopril (1 ujutro), Apaurin 2mg po potrebi, a što je propisana terapija nakon hitnog zbrinjavanja zbog izuzetno povišenog pritiska i krvarenja iz nosa (tlak po prijemu u hitnu 240/100), odnosno da li i u kom slučaju po toj terapiji može se primjeniti i Angised i u kojoj dozi?
Radi se o ženskoj osobi, staroj 84 godine i relativno pokretnoj a kojoj je također dijagnosticiran i šum na srcu.Terapiju pije sad već šest dana ali me zabrinjavaju oscilacije tlaka koji joj mjerim digitalnim tlakomjerom (uvijek mjerim tri puta i uzimam srednju vrijednost) ujutro i navečer.Apaurin joj dajem jedan od 2mg ako joj je tlak sistolički do 150 a ako je viši dajem joj dva kako piše u uputstvu za lijek.Da li griješim u nečem?
Unaprijed, hvala.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

To je legalna kombinacija, a Vaš postupak je u načelu dobar.