Kardiologija

Pulsiranje trbusne aorte

shoto

Postovani,imam 34 godine,bavim se sportom od svoje 8 godine i do sad nisam imala zdravstvenih problema.Pre mesec dana sam imala jako stresnu situaciju i od tada osecam jako pulsiranje u predelu oko pupka prema plucima.To je toliko jako da je vidljivo golim okom kad odmaram.Taj deo je na dodir nesto tvrdji i imam osecaj kao da mi je ceo stomak naduven.Da li je moguce da je u pitanju trbusna aorta ili je to posledica stresa?

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Ako ste mršavi, možete normalno osjetiti pulziranje aorte. Ako Vas to brine, neka se napravi ultrazvuk...