Kardiologija

Molim komentar holtera

Mony-ma

Poštovani,

jučer sam skinula holter i nalazi sam trebala podići tek za dva tjedna. Međutim, danas ujutro su me zvali da hitno dođem podići nalaz i da se s tim nalazom javim svom kardiologu. Danas to nažalost nikako nisam stigla. Inače, preboljela sam Myocarditis, imam VES, prolaps valvule mitralis i rupicu od 10 mm. Liječim se već 13 godina i trenutno nisam pod nikakvom terapijom jer je sve bilo u redu zadnjih 5 godina. Kardiolog me svake godine šalje na 24-satni holter. Ono što mene zabrinjava je to hitno, a pošto ja do svog kardiologa ne mogu nikako doći nego tek u utorak i ne mogu čekati dotad jer sam stvarno nestrpljiva i nervozna, molila bih Vas za pomoć ako bi mi mogli prokomentirati nalaz i reći da li je to stvarno jako hitno i da li da potražim doktora u ponedjeljak u bolnici. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru happy

Sinus r., prosj 83/min. (53-150). Nespecifične ST-promjene. Većim dijelom snimanja registrirane pojedinačne VES (polimorfne, 1589 ukupno po izvj.), češće u ritmu bigeminije, 303* u parovima, 4*salve, po 3 VES u nizu, 1*kratka VPT (7 kontr., 15:04 h, TV, smetnje ne navodi), rijetke pojedinačne SVES (666 ukupno)

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Nalaz bih morao usporediti s ranijima, ali načelno ne vidim preveliku paniku. Javite se kardiologu kako je planirano.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Nalaz bih morao usporediti s ranijima, ali načelno ne vidim preveliku paniku. Javite se kardiologu kako je planirano.