Kardiologija

šum na srcu

ponos

prije dijagnoze prebolila sam vodene ospice, i na zadnjoj kontroli su mi ustanovili da imam šum na srcu, nad perkordijem lijevo inteziteta 1-2/6, intenzitet mijenja sa promjenom položaja tijela.Radila sam ekg i otkucaji su jasni, nemam nikakve tegobe........ a tada sam bila jako anemična pila sam retafer tablete da popravim krvnu sliku, u narednih godinu dana sam to kontrolisala i sve je bilo isto. pa vas molim da li imam potrebe da radim pretrage sada nakon 12 godina, jer mi je doktor rekao kontrola po pšotrebi iako ne osjećam tegobe, tj. da li je to možda povezano sa varičelama koje sam prethodno prebolila.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Po opisu bi se radilo o neopasnom šumu. Radi potvrde treba napraviti ultrazvuk srca.