Kardiologija

srčani zalisci

katica

Poštovani!

Imam 66 god. Operirao sam srčani zalistak 1998. g. Od lijekova uzimam marivarin 3 dana X 2 tbl, a 4. dan 1 tbl i tako uzastopno, zatim lacipil 4mg jedanput na dan, nebivolol 5 mg jedanput na dan. PV kontroliram jednom mjesečno ali su njegove vrijednosti različite, od 0,20 - 0,65. Molim Vas savjet kako da uzimam marivarin u slučaju povišene vrijednosti, odnosno snižene vrijednosti i koja je vrijednost poželjna.

Molim Vas odgovor i unaprijed zahvaljujem.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Kod nekih osoba je nešto teže postići stabilan rezultat antikoagulantne terapije Martefarinom (ovisi o drugim lijekovima, hrani itd). Za vas je ciljna vrijednost PV-a 25-35%. Ukoliko je ovaj postotak veći, treba uzeti više Martefarina; obrnuto, ukoliko je niži, tada treba uzeti manju dozu.