Kardiologija

otkucaji srca 0d 106-129

dorijan18

Poštovani imam pojačan rad srca otkucaje oko 129- pazim da se ne umaram jer se jako plašim osječam stezanje u prsima i pritisak u glavi te osječaj gubitka daha. ruke i noge su mi ledene a bljeda sam ko papir! dobila sam eliceu i heleks što vi mislite?? help

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

129 (ako je to baš tako precizno?) načelno je ipak previsok puls; ima nekoliko češćih mogućih uzroka (poremećaj rada štitnjače, anemija, infekt...), pa bi jedan općeniti pregled s laboratorijskim nalazima, EKG-om i po potrebi tzv. Holterom EKG-a (24- satno snimanje otkucaja) bio dobra ideja.