Kardiologija

Prolaps mitralne valvule

DraganaM

Postovanog doktora molim za misljenje:
DOB: 1943
SPOL: zenski
Dijagnoza: Prolasus v. mitralis cum insuff gr 2
Hypertenzivna bolest srca. Dijastolna disfunkcija LV

Uradjen UZ srca pa izmedju ostalog: Oba mitralna kuspisa prolabiraju u LA a nad uscem posljedicna regrutacija +2.
Minorna trikuspidna regrutacija bez znakova plucne hipertenzije. Perikard normalan. Srcana supljina sa blago zadebljalim zidovima-IVSd 1.12cm.

Terapija: Lorista h 50mg 2x1, Nitroglicerol R 2x1, ASA 100mg 1x1

Preporuka: Test na helicobacter pylori i Xanex zbog napada anksioznosti.

Najljepsa hvala!!

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

U ovom se slučaju tipično radi kontrola svake dvije godine (UZV srca, holter EKG-a).

Napomena: savjeti putem interneta su općenite preporuke i ne mogu zamijeniti uobičajeni liječnički pregled u ordinaciji.