Kardiologija

troponin

eta 30

radi se o mom ocu koji je 62 god.star unazad nekoliko godina ima visok krvni tlak i dijabetes.U petak 20.04.2012 odveli smo ga u ambulantu opće prakse zbog visoke temp. i proljeva te opće slabosti koju osjeća već nekoliko dana.Tamo je doktor izmjerio tlak 70/50 bio je orošen hladnim znojem ,bljed i padao je u stanje šoka.hitno je prebačen na kardiologiju gdje je napravljen EKG, krvni testovi i RTG srca i pluća.EKG nije pokazao ništa no nalaz krvi je Fibrinoge-6,1-D-Dimeri -1008-troponin-0,103, kalij 3,3-,crp 103,1.snimka pluća pokazala je upalu pluća te je upućen pulmologu koji je ordinirao antibiotike (Avelox i Klavocin) a s kardiološke strane otpušten bez ikakvih pojašnjenje nalaza uz preporuku da troši i dalje istu terapiju(Monopril plus, Monopril a 20 mg,concor a5 mg, pinox a 10 mg,Indamid SR, sortis a 20 mg).samo je pulmolog napomenuo da nalazi krvi nisu dobri i da u slučaju bilo kakvih bolova u prsima dođe na kardiologiju.Molim Vas da mi pojasnite koliko je stanje opasno i što trebamo poduzeti !

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Ne mogu odgovoriti na ovako potencijalno ozbiljno pitanje putem foruma.