Klinička farmakologija s toksikologijom

apaurin

sara

postovani molim vas samo da da mi odgovorite da li smijem da koristim apaurin a imam nizak krvni pritisak i po potrebi pijem efortil apaurin od 2mg mi pomaze kod stresa ali ne znam da li smijem da ih koristim istovremeno unaprijed hvala

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

benzodiazepini u koje spada i Apaurin relaksiraju autonomni živčani sustav i time mogu smanjiti i tlak. To se najčešće događa kada se lijek daje direktno u venu, ali može se desiti i dugotrajnim uzimanjem većih doza ovog lijeka. 2 mg nije velika doza pa morate sami ocijeniti da li Vam lijek pomaže u tim situacijama ili ćete imati simptome niskog tlaka, što je prolazno. Za terapiju protiv niskog tlaka treba piti dovoljno tekućine, posebo u ljetnim mjesecima kada je vruće, leći i malo podignuti noge uz nisko uzglavlje.

Lijep pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić