Klinička farmakologija s toksikologijom

cedax

romana

poštovani,
molim vas koliko je cedax opasan u trudnoći (23 tj trudnoće) i kolika je njegova učinkovitost na E. coli. Isprobala sam sve antibiotike na koje je moja E. coli rezistentna(Ceporex, Klavocin i Novocef sve kure od 2Tj. od početka trudnoće ali bezuspješno konc. E. coli i dalje 104 do 105, a smijem ih koristiti u trudnoći te mi ostaje samo cedax, B-skupina štetnosti(urinokultura).unaprijed zahvaljujem.Romana

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

svi lijekovi iz skupine penicilina, cefalosporina u koje spada i Cedax, makrolida mogu se (i moraju) uzimati u trudnoći za liječenje infekcija. Infekcije, posebno mokraćnih puteva opasnije su za dijete nego lijekove koje uzimate.

Uz srdačan pozdrav

dr Viola Macolić Šarinić