Klinička farmakologija s toksikologijom

ishrana i dojenje

EVA

Dali mi mozete savjetovati nacin ishrane uz dojenje,a da pritom mogu izgubiti suvisne kilograme nakupljene tijekom trudnoce, i zasto imam povecan apetit za slatkisima u trudnoci i za vrijeme dojenja,sto mi sada poslije poroda radi probleme sa nakupljanjem kilograma, kojih i ovako imam previse(u trudnoci sam dobila 20kg).

Dr. Viola Macolić Šarinić

U toku dojenja trebalo bi se hraniti balansirano, što znači umjerno - umjerenih količina, kuhano jelo s dosta voća i povrća, mlijeka. Naravno, treba izbjegavati slatko jer je to ono što najviše doprinosi suvišku kilograma.
Savjete je lako davati, ali teško ih se je pridržavati.

Sretno!
Dr Viola Macolić Šarinić