Oftalmologija

Strabizam kod bebe

zorica10

Poštovani, beba je sa 4 mjeseca bila u dječjoj ambulanti za strabizam zbog bježanja oba oka. Povremeno desno, povremeno lijevo. U to vrijeme nije bila zainteresirana za praćenje predmeta. Nalaz je bio: okluziju dobro podnosi na oba oka, tropikamid skijaskopija oko +4.00 DSP na oba oka, fundus o.u. nalaz je uredan, te kontrola za 4 mjeseca,
Dijagnoza: strabismus in obs
Ona je sada sedam mjeseci, predmete prati iako joj i dalje oči bježe, desno nešto manje nego lijevo, pa me zanima dali mogu raditi neke vježbe ili nešto poduzeti prije nego bude stara godinu dana ili ne?

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Prema nalazu strabologa može se zaključiti da je nalaz uredan za dob, naravno uz redovito praćenje daljnjeg razvoja vida i pokreta očiju. Kako ste pregled već napravili, za sada je igra s djetetom dovoljna vježba, kao što možete vidjeti i u odgovoru http://www.cybermed.hr/forum/spec...voj_koordinacije_ociju_kod_dojencadi