Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

oštećen madež

Jgalic

Ostetio sam madez od lose obuce ( 5,6 puta sam nosio cipele koje su mi napravile ranu oko madeza ), madez je u ravnini koze, zanima me ima li opasnoati jer mi se cini kao da je promijenio oblik

Jgalic

content://media/external/file/78811

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu otvoriti fotografiju, ali samo oštećenje madeža nije razlog za brigu.

Glogo

Jedan dan sam se probudio i vidio sam da madez koji je malo otrgnut sa koze nema krvi i jako sam zabrinut pomoc!!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Samo oštećenje madeža nije razlog za brigu. Liječenje nije potrebno.

JaEla123

Poštovani,
jučer sam slučajno oštetila madež na licu iz kojeg je poteklo par kapi krvi, mislim da se čak izbliza vidi taj sitni prerez iz kojeg je izasla krv. Madež je smeđ, nezamjetno iznad razine kože i nisam ga tretirala nicime nakon ozljede (alkohol, sl.). Zanima me jel bih se trebala hitno javiti na pregled i što učiniti s tim? Hvala na odgovoru.

JaEla123

U prilogu šaljem slike madeža dan nakon oštećenja. U pitanju je središnji najveći madež na slici.

https://postimg.org/image/yolt5q741/

https://postimg.org/image/bxjp2rjlj/

Lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve je u redu. Ne treba liječenje niti pregled dermatologa.

hulee

Poštovanje doktore, prije nekih godinu dana počeo je da mi raste madež na gornjem dijelu ledja 15tak cm od niže vrata lijevo, nisam ga ostecivao nego je sam počeo čudno da se ponaša odnosno trećina je pocrnila i u mjestu gdje se spaja sa kožom je počeo da se sužava kao da će da otpadne, precnika je oko 4mm a iznad kože oko 2 do 3mm, danas sam nakon tuširanja brisanjem ručnikom malo ga zagulio te je poteklo sasvim malo krvi, ne boli me ali s obzirom da sam već uklonuo jedan od rodjenja koji sam oštetio na poslu bio je veličine zrna kukuruza jako smedje boje i nalaz je pokazao da nema melanom a otac mi je prebolio rak zbog oštećenja madeža sa pravom se brinem, i zanima me koliko mogu sačekati do operativnog zahvata ako je recimo madež rizičan, pošto planiram svakako ukloniti isti.hvala unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Je li madež za kirurško uklanjanje, možete saznati samo na dermatološkom pregledu. Ako dermatolog ocijeni da je sumljiv, najbolje je da ga uklonite što prije.

melissa91

Postovani,

Sinoc sam otkinula madez, skroz je otpao, koji je inace na desnoj dojci. Nije bio veliki, niti taman, malo je ispupcen, nije pljosnat. Nije me boljelo,krvarila sam dosta ali je stala krv. Danas sam posjetila svoju doktoricu i uputila me dalje, kod plasticnog hirurga. Medjutim, on mi je dao dijagnozu "melanocitni madez", propisao antibiotsku mast i to je sve. Nije me cak ni pregledao kako treba, po mom misljenju... Ja sam i dalje zabrinuta, obzirom da je na tom osjetljivom mjestu. Ima li razloga da idem privatnom doktoru, da vidim jos neko misljenje i da li treba da budem ovoliko zabrinuta???
Hvala, Lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema razloga za brigu, niti razloga za daljnjim odlaskom kod raznih liječnika.

bela13

Pozdrv! Prije 2-3 dana nehotice sam iščupao dlaku iz mladeža koji se nalazi na prsima. Inače je malen , svijetlo smeđi , u ravnini kože. Pojavilo se blago crvenilo oko mladeža i rupica dlake se zatvorila , nastala je mala gnojna točkica . Mažem Tobrex kremom , je li potreban posjet dermatologu ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije potreban pregled dermatologa. Mažite antibiotsku mast 7 dana 2x dnevno (najbolje mupirocinsku mast, npr. Mirobact).

renco124

Poštovani

Prije nekih 3-4 godine sam prilikom brijanja skroz porezao i otrgao madež veličine do 3mm koji je u ravnini kože i nisam išao nigdje i sve je normalno zaraslo no opet mi se sada dogodila ista ta situacija sa istim madežom.stavio sam kremu da zaustavim krvarenje i pošpricao kasnije octeniseptom.da li bi trebalo ići kod dermatologa ili nema razloga za brigu?

Lp,
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije potreban pregled dermatologa. Mažite antibiotsku mast 7 dana 2x dnevno (najbolje mupirocinsku mast, npr. Mirobact).

tloncar

pozdrav
molim vas pomoc
imala sam na ledima okrugli smedji madez malo ispupceni
zaboravila sam skroz da je madez i sa rukama sam ga slucajno otkinula jer sam mislila da je pristic
sada je crveno na tom.mjestu i onako je udubina ali nikmje krvavo kao da je bio pristic
molim vas pomoc da li je opasno

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije potreban pregled dermatologa. Mažite antibiotsku mast 7 dana 2x dnevno (najbolje mupirocinsku mast, npr. Mirobact).

User999

Postovani, imala sam ozljedu mladeza koji se nalazi na dojci 2-3 cm ispod bradavice. Sam mladez je velcine 1cmx1,5cm, smedje boje. a ozljeda je u sredini rana od par mm. Bilo je dosta krvi i otisla sam na pregled kod dermatologinje. Rekla je da je mladez dobrocudni dala mi antibiotsku kremu al mi je preporucila uklanjanje zbog nezgodnog mjesta i kao zbog toga sto "se uvijek preporucuje uklanjanje ostecenog mladeza" a po vasim odgovorima ovde ja ne vidim da je tako. Nego proslo je par sedmica od ozljede mladez je zacijelio i krastica je odpala ali me brine neka tupa bol u dojci i kao da se malo prosirio. Ovaj prosireni dio od milimetar dva malo vuce na crvenkasto ali nekako kao da se mladez popunjava iz blago ovalnog u okrugao. Da li je ta promjena opasna, imam li se razloga brinuti i razmisljati o uklanjanju sto nikako ne bih volila.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam napamet reći kakav je madež, ali sama ozljeda madeža nije razlog za uklanjanje.