Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

oštećen madež

zedo1g

Pozdrav, imam na glavi iznad desnog uha madez nekih 5mm promjera i 1mm iznad koze.. maloprije kad sam se sisao, frizer mi je masinicom zapeo.. desavalo se i prije pa nisam bas obracao paznju. Kad sam otisao da se tusiram, prilikom skidanja potkosulje osjetio sam da sam ga skoro otkunuo. Pogledam u ogledalo i vidim da je skoro otpao i da se drzi samo pri vrhu. Nije bilo nimalo krvi ali ipak se bojim i treba mi misljenje da li da idem doktoru.. Da li da ostavim ovako da vijesi ili da otkinem do kraja? Unaprijed se zahvaljujem happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne treba ići liječniku. Vjerojatno će sam otpasti.

Spasos123

Dobar dan,prije dvije noci sam za mali mladez na licu mislio da je mitiser,kada sam ukapirao da se radi o mladezu nisam vise dirao,pojavilo mi se malo crvenilo oko mladeza,i evo posle 2 dana to je i dalje crveno,i na dodiru ne boli ali smeta .. molim Vas odgovorite sto prije jer sam se uplasio oko toga.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Napravili ste traumu madeža i crvenilo može potrajati desetak dana. Odlazak liječniku za sada nije potreban.

Spasos123

Sada mi se povuklo to crvenilo,i splasnulo je sve ali mi se cini da je mladez malo zagnojio,mazem ga sa nekom antibiotskom mascu 2×dnevno,sad ne znam sta dalje da radim?

Spasos123

I cini mi se da se malo uzdigao vertikalno,molim Vas sto prije odgovor dajte jer sam bas zabrinut i ne znam da li je to obicna trauma mladeza ili sta se desava?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To je obična trauma. U redu je mazanje antibiotika 2x dnevno. To će se smiriti za desetak dana, a ako ne, javite se liječniku.

bojan82

Postovani, prilikom operacij zuci, na stomaku je uklonjen mladez, pa se tu nalazi rez. Jeli to opasno?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema nikave opasnosti.

Mr. MD

Poštovanje. Na licu imam mnogo manjih mladeža, tačnije to je ono što se zove "ben", oni su u ravni sa kožom, nisu izbočeni, ali prilikom brijanja ili izbrijavanja nekog dijela lica desi mi se da porežem neki od tih mladeža ili posjekotina bude blizu. To obično tek vidim kad umijem lice od pjene. Da li imam razloga za brigu. Nakon toga koristim stipsu da krvarenje stane, balzam ili aftershave i na kraju posjekotinu na mladežu namažem sa HIdrociklin masti da tako stoji neko vrijeme.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema razloga za brigu.

krvnizrnci

Postovani, molila bih vas za savet. Juce sam slucajno ogrebala mladez na obrazu koji je inace mali i u ravni sa kozom. Nije krvario, ali je dobio crvenkastu boju. Danas dok sam brisala lice, primetila sam da mi malo curi krv mada brzo je stala. Da li je potrebno otici dermatologu ili ga sa necim mazati?
Da li ce mladez sam zarasti i biti isti kao sto je bio i ranije?
Hvala unapred.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema razloga za brigu niti potrebe za odlasku liječniku. Možete mazati antibiotsku mast (npr. mupirocinsku mast) kroz 5-7 dana.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije potrebno ići dermatologu. Sve će zarasti i spontano. Možete mazati antibiotsku mast (npr. mupirocinsku mast) kroz 5-7 dana.

Zanki

Postovani, prije par dana sam ostetila madeza na ledjima, promjera oko 2 mm. Krvarenja nije bilo, ali se pojavilo crvenilo. No otkako sam pocela da koristim gentamicyn mast crvenilo se skoro skroz povuklo. Zanima me da li imam potrebu da uradim dermatoskopiju.
Unaprijed zahvalna

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema potrebe.

Amerlina

Sučajno sam pvrijedila mladež na leđima,koji nije u ravni s kožom poprilično je velik,cijelu noc mi je krvario pomalo.Sta da radim...koliko je opasno...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije opasno.

enamirakul

Poštovani,

Molim Vas za mišljenje. Ja sam istiskala aknu koja se nalazi odmah do bena na licu. Ben je miniaturan. Nakon sušenja kože na kojoj je bila akna, i ben se pretvarao u krasticu i postao je tamnije boje. Otišla sam dermatologu koji mi je propisao BETHAGEN kremu i antibitike XICLAV, je kako kaže imam upalu. Koristila sam kremu 2 dana, sada je ta krastica od bena otpala, i uopće više ne vidim tragove istog. Trebam li se dodatno konasultovati ili će se ben ponovo pojaviti? Unaprijed hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Napravite kao što vam je dermatolog savjetovao. Ne radi se o nečemu ozbiljnijem.