Klinička farmakologija s toksikologijom

eutyrox i trudnoća

marijana

Pozdrav,

Prošle godine mi je zbog karcinoma odstranjena štitnjača. Kao supstitucijsku terapiju pijem Eutyrox 125, a kako sam trenutno u drugom stanju 12 tjedana, zanima me da li ovaj lijek može imati kakve štetne posljedice po dijete.

Marijana

dr Viola Macolić Šarinić

Draga Marijana!

Euthyrox (levotiroksin-natrij) se uzima kao supstitucija endogenog hormona štitnjače ako zbog bolesti štitnjača nije u stanju stvarati i lučiti taj hormon. On je za život važan, te je važan i u trudnoći za zdrav razvoj djeteta i normalnu trudnoću. Potrebna je kontrola hormona štitnjače tj. TSH da ne bi došlo do manjka ili do prevelike količine tog hormona.
Za eventualne dodatne informacije možete se obratiti u Ambulantu za farmakoterapiju Zavoda za kliničku famakologiju Interne klinike KBC Rebro, Zelena zgrada II kat, soba 415, uz predbilježbu na tel. 23 88 324.
Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić