Klinička farmakologija s toksikologijom

injekcije kalcija

andrea

na kojem pricipu rade injekcije kalcija za smirivanje alegrijskih reakcija??
dali su tablete kalcija dostatna zamjena ili bas mora biti u vidu injekcije??
Unaprijed hvala

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Kalcij nije lijek protiv alergije iako je široko rasprostranjeno mišljenje da to on jest. Znači, niti injekcije niti tablete ne djeluju protiv alergije. Kalcij se može davati samo u slučajevima uboda insekta (ose) jer kalcij se veže za otrov pa ga neutralizira.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić