Klinička farmakologija s toksikologijom

DA ILI NE?

DOMAGOJ

CIJENJENI, DA LI MOZE STARIJA OSOBA KOJA IMA VISOKI TLAK I UZIMA SVAKODNEVNO MARIVARIN UZIMATI GINGKO JER SAM CULA DA NEGATIVNO UTJECE NA TLAK I SKLONOST KRVARENJU. HVALA NA ODGOVORU!

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovani,

dobro ste informirani: istina je da je kombinacija Ginka s Marivarinom ili Andolom rizična jer može doći do krvarenja, posebno u smislu moždanog udara (krvarenje u mozak). Kada je pacijent na terapiji Andolom ili Marivarinom treba izostaviti Ginko!

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić