Klinička farmakologija s toksikologijom

interakcija

anamarija

Pijem kontracepcijske pilule Triquilar i sada sam počela piti Sumamed 500mg dnevno, ali sam jedan dan zabunom uzela 750 mg. Zanima me jeli dolazi do intrakcije ovi dvaju lijekova s obzirom da sam uzela tako veliku dozu i ako dolazi do interakcije kao se dalje ponašati? Hvala

Viktorija Erdeljić, dr. med.

Poštovana!
Nisu opisane značajne interakcije između azitromicina i oralnih kontraceptiva.
Uz srdačan pozdrav,
dr.V.Erdeljić
klinički farmakolog