Klinička farmakologija s toksikologijom

jačanje imuniteta i autoimune bolesti

Branka

Poštovani,

Ukoliko neka osoba boluje od neke autoimune bolesti, u mom slučaju radi se o ankilozatnom spondilitisu, da li je štetno ili korisno uzimanje preparata za jačanje imuniteta.
Posebice mislim na đumbir.

Hvalahappy

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

u Vašem slučaju nema štetnosti uzimanja đumbira, ali nažalost je i točno da nekog preparata za "jačanje imuniteta" zapravo nema, iako se takva svojstva prepisuju i raznim biljnim prepratima. Što se tiče biljnih lijekova s njima također treba biti oprezan, jer kao i kod "običnih" lijekova na njih se može razviti alergija i a druge nuspojave (npr. oštećenje jetre ili djelovanje na druge lijekove koje uzimate povisujući ili snizujući koncentraciju lijeka u krvi).

Želim Vam sve najbolje, uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić