Klinička farmakologija s toksikologijom

Klomifen

Anita

Molila bih vas da mi objasnite lijećnik mi je prepisao 3-7 dana 2 puta po 1 tabletu a na uputstvu piše 1 tableta od 50mg tjekom 5 dana , nije li ovo previše i može li izazvat hiperstimulaciju.
Sad sam već 3 dan na Klomifenu i sva sam naduta bole me jajnici (ne stalno neko ko grć pa prestane) nije li prerano za to? Kad ustvari folikuli poćinju rasti nakon ture lijekova ili još dok se uzimaju tablete
Pozdrav

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

doza je kao što ste i sami primjetili nešto viša i vjerojatno je liječnik prepisao višu dozu da izazove višu hiperstimulaciju. Moj odogovor dosata kasni, ali svakako se javite Vašem liječniku ako se ne osjećate dobro. Iskustvo drugih žena također je nadustost - napuhanost kao u drugom dijelu menstrualnog ciklusa, ali jače.

Nadam se da ste u međuvremnu sve uspješno riješili.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić