Klinička farmakologija s toksikologijom

lekadol

ambra

Postovani,
imam jedno pitanje: nakon glavobolje prouzročene najvjerovatnije krivim držanjem vrata tijekom spavanja, uzela sam slijedeći dan pola tablete kafetina (nakon jela), te nakon mozda sat vremena lekadol.
Sat vremena nakon uzimanja lekadola, osjetila sam vrtoglavicu i kao da se na tren izgubim, "ishlapim", pa ponovo vratim u "normalu".
stanje se navečer znatno poboljšalo, ali me je uhvatila panika: da li su lijekovi u pitanju jer nikad se to prije nije događalo! glavobolja je naravno - prošla!

pozdrav, ambra

Dr. Viola Macolić Šarinić

Lekadol (paracetamol) je jako dobar analgetik koji skoro da i nema nuspojava ako se ne uzme u toksičnoj dozi kada može uzrokovati oštećenje jetre od čega se može umrijeti.
Navedeni događaj se ovdje ne bi mogao pripisati lijeku.
Moguće da su simptomi bili vezani uz glavobolju koju ste imali. Ako bi vam se ovo ponavljalo, trebali bi se javiti neurologu na pregled.

Srdačno,
dr Viola Macolić Šarinić