Klinička farmakologija s toksikologijom

Nalazi krvi

Adrijana

Zanima me ako netko zna što bi moglo biti ako je UIBC 54.9 , TIBC 79.0 , Fe 24.1 , PV 1.00 , INR 1.00 , SE 26 , ALP 38. To su vrijednosti onoga što je povišeno ili sniženo ostalo je u granicama normale. Molim da mi pomognete. Unaprijed hvala.

Adrijana

Zaboravila sam napisati da imam 26 god.

Viktorija Erdeljić, dr. med.

Poštovana!
Nema razloga za zabrinutost. Svi su ovi nalazi urednil. Ako je koji nalaz malo ispod ili iznad referentnog raspona, to nije razlog za zabrinutost budući da su varijacije individualne i granične vrijednosti u pravilu se ne smatraju poremećenima. Npr SE je normalna do 20, a povećana može biti zbog niza razloga: individualna varijacija, prehlada... i smatra se vrlo nespecifičnom osim kod nekih posebnih stanja kada je korisno pratiti njenu vrijednost. To se odnosi i na druge nalaze koje ste naveli.
Ukoliko su ostale kontrole koje ste radile uredne, sve je ok.
Uz srdačan pozdrav,
dr.V.Erdeljić
klinički farmakolog