Klinička farmakologija s toksikologijom

novi lijek protiv raka

damir

Nedavno, prije par tjedana u Vecernjem listu sam procitao clanak o novom lijeku protiv raka koji s postotkom od oko 60% lijeci maligne tumore.
Tumori se smanjuju ili potpuno nestaju. Lijek je u upotrebi, ispitan i odobren, cini mi se u Americi.
Zna li netko kako se taj lijek zove i gdje se moze nabaviti.

Unaprijed hvala D.

Dr. Viola Macolić Šarinić

Dragi Damire!

Ne postoji univerzalni lijek protiv raka, pa je potrebno znati koju vrstu raka treba liječiti. Najvjerojatnije ste čitali o lijeku koji se zove Glivec (Gleevec), a upotrebljava se u liječenju kronične mijeloične leukemije. Treba znati da je lijek tek došao na tržište i da se treba primjenjivati samo u striktnim indikacijama uz oprez i praćenje.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić