Klinička farmakologija s toksikologijom

Pregnyl!!!

Sany

Dobar dan,inmala sam spontani i doktor mi je ukljucio 4 inekcije Pregnyl,mozeteli mi reci za sta je to i imali stetnih posljedica?

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

U Pregnylu je hormon koji stimulira razvoj jajnih stanica u jajniku (sazrijevanje) te je indikacija u kojem se lijek daje u prvom redu stimuliranje jajnih stanica u žena koje trebaju medisinski potpomognutu oplodnju. Ne znam točan razlog zašto je Vaš liječnik propisao navedeni lijek, mislim da bi razgovor s njim razagnao sve sumnje.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić