Klinička farmakologija s toksikologijom

Štitnjača-zamjenski lijek

Katarina

Da li se u zamjenu za L-Thyroxin Henning može uzimati Euthyrox i da li zbog neuzimanja tog lijeka (cca 2 tjedna) za štitnjaču tlak može početi skakati?
Trenutno je kod inače niskog tlakaša tlak 140/87; 143/90.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Neuzimanje lijeka ne bi doveli do povišenja tlaka, već obrnuto, do sniženja u najvećem broju slučajeva, uz malaksalost i umor. Euthyrox je tiroksin, i time zamjena za lijek koji ste uzimali ranije.

Uz srdačan pozdrav,
dr Viola Macolić Šarinić