Klinička farmakologija s toksikologijom

zabrinuta

dorotea

Poštovani,
molim Vas da mi odgovorite da li kontracepcijska pilula Trinovum utječe na povećane infekcije rodnice.
Naime za vrijeme uzimanja pilule Trinovum svako 2 mjeseca javljalo mi se jako peckanje nakon odnosa.Doktor nije uspio pronaći uzrok.Davao bi mi vaginalete medazol, kanesten i rojozal.Cijelo vrijeme je govorio da te tegobe nemaju veze sa kontracepcijom.No međutim od kad sam ih prestala uzimati već 8 mjeseci takvih tegoba više nemam.

Hvala

dr Viola Macolić Šarinić

Draga Dorotea!

Vrlo zanimljivo opažanje koje nije opisano za kombinirane kontraceptive, ali svakako signal za ovaj lijek koje treba zabilježiti. Jedini način na koji bi se moglo utvrditi povezanost je da preparat ponovno počnete uzimati uz jednake seksualne kontakte sa i bez preparata, jer se zna da su infekcije češće uz seksualne odnose u odnosu kada ih žena nema.

Javite se!

Uz srdačan pozdrav
Dr Viola Macolić Šarinić