Klinička farmakologija s toksikologijom

zdravstvena reforma

dolores

Da li će zdravstvena reformoma donijeti i zakon kojim bi se regulirale visine maloprodajnih marži u ljekarnama za lijekove propisane od strane liječnika kao što ima npr. Slovenija?
Npr. lijek švicarskog proizvođača "Serono" Metrodin HP75 u Hrvatskoj košta 289,00 kn, u Mađarskoj 136,00 kn, u Italiji 207,00 kn, a u Sloveniji 195,00 kn . PDV-a nema, dok Italija ima porez od 9%, Slovenija 8%. Tako da u Hrvatkoj ne samo što se ne može dobiti na recept (što mi je na našu situaciju još i razumljivo) nego plaćamo i najveću maržu ljekarnama-trgovinama!!

dr. Viola Macolić Šarinić

Draga Dolores!

Grupa koja radi na području farmaceutskog sektora u sklopu projekta reforme zdravstva u Republici Hrvatskoj razmatrala je formiranje cijena lijekova kod nas, i jedna od njenih prijedloga jest i reguliranje veledrogerijskih marži.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić