Klinička farmakologija s toksikologijom

a sto ako..?

Nina

Pozdrav, evo imaam jedno pitanje meni od velike važnosti..Uzimam Pholcodin i Sumamed, a što ako će večeras pit alkohol?malo moram ali kako da znam di je granica?Šta se može dogoditi??molim Vas, prilično je hitno

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

nažalost nisam Vaše pitanje vidjela ranije jer sam bila i na godišnjem odmoru.

Što se tiče interakcija Pholcodina i alkohola, može doći do jače sedacije. Za Sumammed ne bi trebalo biti većih interakcija osim nešto klinički ne značajnog ubrzanja metabolizma lijeka i njegovog bržeg izlučivanja ako ste alkohol uzeli jednokratno u manjoj količini.

Uz srdačan pozdrav,

dr Viola Macolić Šarinić