Klinička farmakologija s toksikologijom

agencija za lijekove

dexter

Mozete li objasniti/komentirati nacin rada agencije za lijekove.Naime, kako je moguce da neki relativno opasan lijek postane OTC preparat?Primjerice cimetidin koji se sam po sebi problematican a interakcije su mu druga prica...i onda ljude malo boli zeludac, odu u ljekarnu uzmu si Belomet jer su ga vidjeli na reklami.A usto su kronicni bolesnici, piju lijekove za tlak, secer, bla bla...nastane vesel koktel zar ne?Sad se vec siri paleta takvih i na antihistaminike.Radi li se o pritisku farmaceutske industrije, tko odlucuje o takvim stvarima???

Viktorija Erdeljić, dr. med.

Poštovani!
Informacije od djelovanju Agencije za lijekove možete najlakše i najtočnije dobiti u samoj Agenciji. Dosta informacija i kontaktni e-mailovi te tel.brojevi su na www.almp.hr.
Uz srdačan pozdrav,
dr.V.Erdeljić
klinički farmakolog