Klinička farmakologija s toksikologijom

Agnus castus

Daria

Imam bolne menstruacije i prijateljica mi je preporučila biljne tablete na bazi biljke Agnus castus (konopljika).
Molim Vas odgovor mogu li ih uzimati bez savjetovanja sa svojim liječnikom i koliko dugo ih smijem uzimati s obzirom da su na biljnoj bazi?

Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru

Daria

dr Viola Macolić Šarinić

Draga Daria!

U racionalnoj farmakoterapiji za bolne menstruacije mogu se preporučiti neki od lijekova iz grupe nesteroidnih antireumatika, pa Vam preporučam da probate s jednim od njih - npr. diklofenak, indometacin, piroksikam, tenoksikam, ibuprofen, ketoprofen, naproksen... Kao što vidite izbor je veoma velik. Lijek uzmite kada započnu prvi simptomi bolova.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić