Klinička farmakologija s toksikologijom

athyrazol

joly

Poštovana,

Kao terapiju protiv hipertireoze dobila sam lijek athyrazol. Dojim 6 mjesečnu bebu pa me zanima da li ju mogu nastaviti dodjiti ili samo smanjiti dojenja na 1-2 dojenja noću ili moram prestati sa dojenjem?

Hvala najlijepša,

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Athyrazol je tireostatik i prelazi u majčino mlijeko i opasno je za dijete (može nastati hipotireoza i ostale nuspojave ovog lijeka), i zato morate u potpunosti prestati dojiti.
Danas na tržištu postoje dobra mlijeka za dojenčad tako da se ne trebate zbog toga brinuti.

Uz lijep pozdrav,

dr Viola Macolić Šarinić

Matko

imam 38 god,uzimam athirazol zadnjih 6 godina, hipertiroza, najcesce uzimam 1 cetvrtinu do 1 polovine tablete.
dali ta medicina utjece na plodnost kod muskarca,odnosno da li
uzimanje ove medicine moze imati negativan utjecaj na plod ?

pokusavamo imati bebu od juna prosle godine,medutim to nije moguce, zanima me dali to moze biti zbog bolesti stitnjace,tj uzimanja svakodnevno 1 cetvrtine do 1 polovine athirazola.od 10 mg.

stitnjaca mi ubrza rad jedamput godisnje. vratim je u normalu th 3x2 3x1 2x1 zatim idem na min dozu'

hvala na odgovoru.