Klinička farmakologija s toksikologijom

FW: Bromazapam

Bilja

Hvala na brzom odgovoru na moju poruku. Moram Vam se obratiti jos jednom jer mi se upravo desava sve ovo sto ste nabrojali kao simptome apstinencijalnog sindroma (onda kada ne uzmem lijek). Pitam se sta da radim u takvim situacijama. Obzirom da uzimam 1,5 mg dnevno, kako smanjiti dozu i doci do postepenog ostavljanja lijeka?
Unapred se zahvaljujem

Dr. M. Bilušić

Svakako da to odvikavanje može biti vrlo teško i najvažnija je u tome vaša volja i želja da prekinete s uzimanjem navedenog lijeka te spremnost da potrpite neugodne simptome koji će se svakako javiti. Možete probati u početku uzimati lijek svaki drugi dan pa svaki treći i zatim, nakon određenog vremena činiti sve duže pauze.