Klinička farmakologija s toksikologijom

sredstva protiv komaraca

Tina

Budući da ima puno komaraca, neophodno je koristiti neka sredstva protiv njih jer jako grizu djecu. Da li je sigurno ili štetno za dijete od 2,5 godine koristiti tablete koje se stavljaju u električne grijače?

Zahvaljujem na odgovoru.

Dr. M. Bilušić

Navedene tablete protiv komaraca koje se stavljaju u odgovarajuće električne grijače nisu, za sada, pokazala nikakva posebna štetna djelovanja na ljude niti na djecu (može se javiti lagana glavobolja kod osjetljivijih osoba ili kod dužeg boravka u zatvorenoj, slabije ventiliranoj prostoriji u kojoj se koristi navedena tableta). Ono na što treba paziti je da djeca ne dolaze u fizički kontakt s navedenim tabletama kako bi se izbjegla opasnost da ih stavljaju u usta ili eventualno progutaju te da se prostorija u kojoj se koriste tablete redovno prozračuje.