Klinička farmakologija s toksikologijom

ginko

Dunja

Dojim dijete i zanima me mogu li piti ginko tablete.
Unaprijed hvala.

Dr Viola Macolić Šarinić

Štovana Dunja!

Ginko biloba je preparat iz ekstrakta listove navedene biljke, a pripisuju mu se svojstva poboljšanja oslabljene cirkulacije, te poboljšanja funkcija mozga u starijih osoba. Sva ta svojstva nisu za sada klinički dokazana, te se ne upotrebljava u području racionalne kliničke farmakologije.

Nema podataka o utjecaju preparata ginka bilobe na dojenče, ali ne znam zbog čega Vi kao mlada osoba uopće pijete ovaj preparat?

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić