Klinička farmakologija s toksikologijom

Hitno

Anita

Jako me zanima jedno pitanje vezano uz koristenje lijeka DECORTIN.
Zanima me dali taj lijek spriječava trudnoću,tj.u doba koristenja tog lijkeka dali je moguce zatrudniti jer sam cula svakih prica i bila bi Vam jako zahvalna na Vasem odgovoru!
Anita

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Decortin je kortikosteroid (prednizolon), te sličan hormon izlučuje i nadbrubrežna žlijezda. Prvenstveno se koriti u liječenju bolesti kada treba inhibirati imunološki odgovor (automune bolesti, alergije).
Decortin ne spriječava trudnoću!

Uz srdačan pozdrav,
dr Viola Macolić Šarinić