Klinička farmakologija s toksikologijom

hitno !!!!!!!

nena

Molim Vas dugo sam koristila travocort kremu, zbog gljivica (dojka), ali nisam trebala.Receno mi je da bi se mogla javiti neka alergijaka reakcija ali nema nista. Molim Vas da mi kazete koja alergija bi se mogla javiti i jeli to opasnio.Jako sam uplasena!

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Naš organizam može razviti alergiju na sve ono što nas okružuje (jedemo, udišemo, kontakt s kožom). Alergija koja bi se kod Vas mogla u ovom slučaju razviti je kontaktni dermatitis, crvenilo, svrbež, osip na mjestu aplikacije lijeka. Stanje prolazi ubrzo nakon što se prestane s stavljanem preparata.

Nije ništa opasno.
U slučaju pitanja javite se i u dermatološku ambulantu, a u sklopu su i ambulante za alergijske bolesti (koža).

Lijep pozdrav,
dr Viola Macolić Šarinić