Klinička farmakologija s toksikologijom

imunološke pretrage

Una

Od kliničkog imunologa sam dobila uputnicu za imunološke pretrage zbog čestih infekcija. U međuvremenu sam dobila gripu pa sam uzimala uobičajne vitaminske pripravke. Da li trebam čekati neko vrijeme (i koliko) da se stanje smiri kako testovi ne bi bili pod utjecajem gripe i tako možda ne bi ukazali na pravo stanje mog imunološkog sustava?
Puno, puno hvala!

Dr. Viola Macolić Šarinić

Ima raznih imunoloških testova, a na većinu ne utječe neka akutna infekcija. Neki testovi pokazuju reakciju kod akutnih upala (CRP npr.). Pitanje je što Vi trebate učiniti od testova, ali dobro je općenito, ako je to sada bila samo prehlada, pričekati 10-tak dana, i onda krenuti na pretrage.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić