Klinička farmakologija s toksikologijom

klamidija

Mirna

Zamolila bih Vas preporuku terapije za klamidiju.
Prije šest mjeseci bris na klamidiju mi je bio pozitivan te smo suprug i ja popili Sumamed od 500mg kroz tri dana. Nedavno sam radila papa test i klamidija je prisutna i dalje (ili opet?). Napominjem da dojim.
Postoje li kakvi homeopatski ili biljni lijekovi protv klamidije?

Dr. Viola Macolić Šarinić

Draga Mirna!

U liječenju klamidije upotreblavaju se azitromicin (Sumamed) u dozu od 1000 do 1500 mg odjednom, doksiciklin 2x100 7 dana. Verojatno je došlo do ponovne infekcije klamidijom, te se trebate liječiti Vi i Vaš suprug i to azitromicinom jer se on može uzimati u trudnoći i dojenju.

Nema homeopatskih ili biljnih lijekova koji bi liječili infekciju klamidijom.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić