Klinička farmakologija s toksikologijom

Pretrage: CRP, UIBC, TIBC...

Marco

Nedavno sam posjetio infektologa; Molim nekog da mi odgovori što znače ove pretrage; CRP, UIBC, TIBC, elektroforeza, imunoelektroforeza, imunofenotipizacija limfocita periferne krvi i ELISA na txpl.

Hvala!

Dr. Viola Macolić Šarinić

Štovani,

CRP je kratica od C reaktivnog proteina koji govori o tome da li se radi o uplanoj bolesti, UIBC i TIBC je slobodno i ukupno željezo, elektroforezom dobivamo uvid u proteine plazme, imunoelektroforezom se raslačnjuju imunoglobulini koji su važni u obrambenom mehanizmu organizma kao i limfociti. ELISA na toksoplazmozu je pretraga kojom će se utvrditi da li bolujete od toksoplazmoze ili ste je ranije preboljeli.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić