Klinička farmakologija s toksikologijom

klomifen

barbara

Lep pozdrav,

prihajam iz Slovenije, zanima pa me vaše mišljenje. Namreč z možem že pol leta probava da bi bila noseca ampak ni uspeha. ginekolog mi je dal klomifen za 3 mesece, zdaj sem probala prvi mesec. Menstruacijo bi morala dobiti 3.10.2005 pa imam zelo krče zdaj pa me zanima ali so to znaki klomifena(nosečnost) ali znaki za začetek menstruacije?
lepo se zahvaljujem za Vaš odgovor.
Lep pozdrav Barbara

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

navedeni simptomi mogu biti nuspojava klomifena, prvenstveno zbog toga jer je vjerojatno došlo i do povećanja jajnika. S druge strane, ponekad pri nastupu trudnoće i u vremenu kada se očekuje menstruacija postoje bolovi koji su slični bolovima prije nastupa krvarenja, tako da u ovom trenutku ne možemo biti sigurni. Pričekajte očekivani termin menstruacije, ako izostane - javite se svom ginekologu!

Sretno, uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić