Klinička farmakologija s toksikologijom

Mix

Lara

Poštovani,
Koristim vec 6 mjeseci kontracepcijske pilule Cilest.Tri mjeseca pijem pola tablete Nolicina(200 mg) . Uz to sam pocela pit Bevitalsun tablete i povremeno vitamin C. Zanima me moze li to sve zajedno i koilko dugo?
pozdrav i hvala na savjetu
Lara

Dr. Viola Macolić Šarinić

Draga Lara!
Neki antibiotici kao što je npr. penicilinski preparat amoksicilin ili tetraciklinske preparate , može smanjiti djelovanje kontracepcijskih tableta iako je rizik vjerojatno nizak. Za Nolicin nema podataka da bi slično djelovao. Vitaminske preparate možete uzimati, samo je pitanje zašto to radite, osim ako Vaša ishrana nije poptuna (dijeta, gladovanje...?).
Jednom riječju, možete uzimati ove preparate duže vrijeme.

Uz srdačan pozdrav
dr Viola Macolić Šarinić