Klinička farmakologija s toksikologijom

mršavost

ana

imam 22 godine, visoka sam 173 cm, a teška samo 50 kg, jako sam mršava otkad znam za sebe i neuspješno se pokušavam udebljati.nemam nikakvih zdrastvenih problema, a doktori su mi rekli da imam pre brz metabolizam. prije tri mjeseca sam počela piti algu spirulinu, jer sam čula da ona pomaže pri debljanju, ali još nisam dobila ni jedan kilogram? kako se udebljati? hvala na odgovoru unaprijed.

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

nema lijeka niti dodatka prehrani koji bi Vas mogao udebljati. Kao što pretilim ljudima dijetetičar preporuča dijetu za mršavljenje, preporučam da i Vi potražite savjet dijatetičara i da Vam sastavi dijetni plan "za debljanje". Jasno je da prije svega treba isključiti bolest štitnjače, probleme s probavom (gušterača, jetra, crijeva), te ako je to sve u redu onda prionite dijeti!

Uz srdačan pozdrav,

dr Viola Macolić Šarinić