Klinička farmakologija s toksikologijom

nalaz krvi

tina

Ne znam da li sam na pravoj adresi, ali zanima me, kod rezultata pretraga krvi, što znači povišeni MPV (referentna vrijednost 6,3 - 10,4) meni izmjerena 11,1. Napominjem da su sve ostale vrijednosti unutar određenih granica.

Uz to mi je već oko 7 godina povišena sedimantacija (od 20 - 25).

Moja doktorica kaže da je to sve u redu, a ja sam na internetu pronašla da povećani MPV može biti povezan s nekim bolestima, pa me zanima još jedno mišljenje.

Unaprijed hvala na odgovoru

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Vaš nalaz je zapravo uredan nalaz kao što je i rekla Vaša liječnica. 10% iznad gornje granice se tolerira kao uredan nalaz. Ne gledaju se samo laboratorijski nalazi, već i cijela klinička slika. Ako imate neke simptome, ponovite nalaz za 3 mjeseca.

Dr Viola Macolić Šarinić