Klinička farmakologija s toksikologijom

nalaz urina

marina33

Trudnica sam,33.tjedan.Nalaz urina napravila sam u Italiji pa ne razumijem sto znaci stavka u nalazu KET 40 mg/dl (C.chetonici) a trebalo bi biti negativno.Ostale stavke su uredu.Krvni nalaz je takodjer uredan.Unaprijed zahvaljujem.

Viktorija Erdeljić, dr. med.

Poštovana!
KET znači "ketoni". Ketoni su nusproizvodi u razgradnji masnih kiselina u organizmu. Oni se kao nalaz smatraju značajnima kod dijabetičara- kod neliječene ili loše regulirane bolesti, no kod zdravih osoba nemaju osobito značenje ukoliko nisu jako povišeni, jer pozitivan nalaz nastaje kod zdravih ljudi kod gladovanja. Tako da ako ste bili natašte kada ste davali urin, moguće da je nalaz zbog toga bio pozitivan. Ako ste inače zdravi, nema razloga za zabrinutost zbog ovog nalaza.
S poštovanjem,
dr.Viktorija Erdeljić
klinički farmakolog