Klinička farmakologija s toksikologijom

oksazepam

sanja

Poštovana doktorice!
Molim Vas da mi odgovorite kako da se postigne odvikavanje od oksazepama od 10 mg i to tri puta na dan po pola tablete (dakle 5 mg) i navečer još pol, dakle ukupno dvije tablete oksazepama od 10 mg. dnevno?Da li bi bilo dobro zamjeniti lijek normabelom?Ako da molim Vas od koliko miligrama i u kojoj dnevnoj dozi?Puno Vam hvala na odgovoru!

Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

Poštovana,

dobar je početak podijeliti oksazepam u manje doze, a onda se može prijeći na Normabel 2 mg ujutro i uvečer, kasnije samo 2 mg uvečer, pa 1 mg uvečer i onda prekinuti (sve po 14 dana).

U slučaju da Vam to ne uspije molim konzultirajte se s svakako i s Vašim liječnikom ili specijalistom psihijatrom.

Uz srdačan pozdrav,

dr Viola Macolić Šarinić